2019. aastal toimub eluskala laat kodutiikidesse ja hobikalakasvatajatele pikkade järjekordade vältimiseks kahel päeval:

24. mail (reede) kell 9:30-17:00 - eelistatavalt klientidele, kui ostetav kalakogus kokku on vähem kui 15 kg. 

25. mail (laupäeval) kell 9:30-16:00 - eelistatavalt klientidele, kui ostetav kalakogus kokku on 10 kuni 100 kg. 

Üle 100 kg ostud toimuvad igaüks erikokkuleppe alusel.

Meie kalalaat on parimaid võimalusi tiigipidajatele asustusmaterjali soetamiseks. Härjanurme kasvandus on tunnustatud, s.t. ohtlike kalahaiguste osas Vet.- ja Toiduameti pideva kontrolli all.

Väiksemad, kuni 100 kg kogused saame pakendada transpordiks Teile mistahes Eestimaa paika kilekottidesse (50...200 liitrit koti maht, kuhu mahub sõltuvalt kalaliigist 1...10% eluskala ja 30% vett, ülejäänud mahust on puhas hapnik). Teil tuleb tagada, et kott veo ajal torget/vigastust ei saaks, nii et hapnik/vesi kotist välja pääseb. Selleks sobib kaasa võtta nt suured plastikust ehitusvannid.

NB! Vähipoegade ja 2-3 suviste vähkide müük toimub septembris ettetellimuse alusel (tel. 505 30 70).

Kala püüame ja koondame müügiks eelnevatel päevadel, seetõttu täpsed andmed selguvad alles müügipäeva hommikuks, kala suurus võib prognoositust erineda.

Meelespea: 

Tasuda saab nii kaardiga kui sularahas.

Mida on vaja kaasa võtta? 

- Anumad (hästi sobivad plastikust ehitusvannid), kuhu kilekotid paigutada et need autos teravate nurkade vastu ei purunueks ja millega saab kotte tõsta nii, et need ei rebeneks. Kala pakime kaasa 100..250 l kilekottidesse õhukindlalt (kotid on meie poolt) vee ja puhta hapnikuga. 

Tea oma tiigi veetemperatuuri. Müügipäeval on üleval teave meie kasvanduse veetemperatuurist. Turvalise kala ümberasustamise puhul ei tohiks vesi olla soojem kui 3 kraadi ja külmem kui 2 kraadi. Kui erinevus on suurem, on soovitatav enne kala tiiki laskmist temperatuuri ühtlustada kuni 2 kraadi tunnis.

Tea oma veekogu pindala, veerežiimi ja liigilist koosseisu. See aitab meil anda paremaid soovitusi.

Müük toimub elavas järjekorras. Palun varuge aega, sest ostjate hulk on prognoosimatu.